14 Čvn

Atleti bojovali v Německu o limity na MS

Druhým závodem, na kterém se daly plnit kvalifikační limity pro MS, bylo atletické Mezinárodní mistrovství Německa v Bottropu, kam se vydala i skupinka českých atletů vozíčkářů – Eva Kacanu, Milan Bláha, Aleš Kisý, Rosťa Pohlmann a Jaroslav Petrouš. Kvůli zdravotním problémům musela účast zrušit Martina Kniezková.

Atleti bojovali nejen s limity, ale také s počasím. Zatímco v pátek panovala v Německu tropická vedra, v sobotu se velmi ochladilo a závod provázel déšť. Páteční odpoledne nastoupili k oštěpu Rosťa Pohlmann a Aleš Kisý. Oběma se podařilo pokořit limit B a výkonem 36,47m obsadil Rosťa (F 57) 3.místo a Aleš (F53) 16,12 čtvrté místo.
V sobotu se představila v kouli Eva Kacanu, která také splnila B limit výkonem 6,05 a skončila na třetí příčce. Dalším „Béčkařem“ v kouli je Aleš Kisý, výkonem 7,74m a druhou příčkou v celkovém pořadí. Bohužel se nedařilo Milanu Bláhovi, který výkonem 8,28m zůstal za očekáváním a skončil na 8.místě.
V nedělním disku splnil letos již podruhé Rosťa Pohlamann limit A, tentokrát výkonem 44,80. Jarda Petrouš (F58) předvedl pěkný výkon 49,10m, což ale na limit nestačilo.

Další možnost bojovat o účast na MS budou mít atleti na Mistrovství republiky v Olomouci 25.-27.6.2010.